Историјат школе

Историјат основне школе “Јован Поповић”

Наша школа је основана 14. новембра 1954. године. Школа се налази изнад десне обале Дунава, у насељу Нова Карабурма и граничи се са Старом Карабурмом и Звездаром.

Историјат шкaоле је везан за раст и развој насеља Карабурма. Школа је почела са радом 1954. године у једној згради, да би 1959. године била изграђена нова зграда са још 10 учионица. Године 1972. изграђен је још један објекат, првобитно намењен за дневни боравак, који је припојен новој згради.

Данас школу чине две школске зграде око којих су школски парк, двориште и спортски терени.

Настава се, за ученике од  I-IV разреда, одвија у згради бр. 2, и у њој се налази  продужени боравак првог и другог разреда, а за ученике од V-VIII разреда, у згради бр. 1.

У самој школи, у оквиру зграде млађих разреда, налази се истурено одељење музичке школе „Јосиф Маринковић".

У априлу 2009. године  добили смо лиценцу Школе без насиља.

Колектив основне школе Јован Поповић од оснивања до данас

Цитати познатих личности

Оно мало што знам захваљујем свом незнању.

Јохан Волфганг фон Гете